AltcoinIconomi Nedir? | Kredi Çek | En Uygun Kredi veren bankalar | Kredi ve Finans haberleri
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8743
  % -1,03
 • € EURO
  9,3889
  % -1,04
 • £ POUND
  10,5333
  % -1,19
 • ALTIN (TL/GR)
  458,20
  % -0,80
 • ÇEYREK ALTIN
  745,00
  % -1,00
 • 22 AYAR BILEZIK
  419,50
  % -1,52
 • BITCOIN
  129898,738
  % -13,84
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

Altcoin Iconomi Değerlendirmesi

Altcoin Iconomi Değerlendirmesi

Kripto para birimlerinden birisi olan altcoinIconomi, yatırımcıların dikkatinin zaman zaman çekmektedir. Bu alanda yatırım yapacak olan kişilerin ciddi araştırmalar yapması ve kripto para piyasasını bir süre takip ettikten sonra yatırımlara başlaması çok daha isabetli olacaktır. Söz konusu durum Iconomi için de geçerlidir.

AltcoinIconomi Nedir?

Iconomi, Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan bir kripto para birimi olup bu platform üzerinden yapılabilir. Dijital Varlık Dizisi (DAA) denilen bir sisteme sahip olan Iconomi, diğer para birimlerinden nispeten biraz daha farklıdır. Özellikle altcoin piyasasında meydana gelen dalgalanmalara karşı biraz daha dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiş olması en önemli farklarından birisidir.

DAA sisteminin temelinde yatırımcıların yatırımlarını farklı alanlara dağıtması vardır. Böylece bir alanda meydana gelen dalgalanma, yatırımcıları çok daha az etkileyecektir. Söz konusu durum altcoinIconomi tarafından sağlanırken burada çift taraflı istikrardan bahsedilmektedir. Yani yatırımcılar, ani fiyat artışlarından da daha az etkilenecek ve bu da kar durumunu aşağıya çekecektir. Söz konusu durum dezavantaj olarak dursa da riskleri azaltması çok ciddi bir avantajdır.

Iconomi Fiyatları Hakkında

Kripto para piyasasına 2016 yılında giren Iconomi, 2017 yılını oldukça hareketli geçirmiştir. Bunun nedenlerinin bir kısmı paranın kendisiyle ilgili iken diğer kısmı ise piyasayla ilgilidir. Fiyatı 0,3 dolar olmasına karşın 2017 yılının ortalarında 5 dolar sınırına kadar dayanmıştır. Bu seviye Iconomi için o ana kadarki zirveydi. Dolayısıyla da kar satışları gelmiş ve nihayetinde fiyat kademeli olarak aşağıya inmiştir. AltcoinIconomi için bir diğer dalgalanma ise 2017 yılının sonu ile 2018 yılının başında yaşanmıştır. Bu dönemde 5 dolar barajı aşılmış ve 5,25 seviyeleri görülmüştür. Fakat kripto para dünyasındaki düşüş nedeniyle bu seviyelerden kısa sürede düşüş görülmüştür.

Son Dönemlerde Iconomi

Bilindiği gibi son dönemlerde özellikle altcoin piyasasında ciddi dalgalanmalar ve düşüşler yaşanmaktadır. Fakat DAA sistemi sayesinde Iconomi bunlardan çok daha az etkileniyor. Fiyatlar bir miktar aşağı yönlü hareket ettiyse de kısa sürede toparlanmayı başardı ve çift haneli yükselişler görüldü. Yönü yukarıya dönen Iconomi’nin biraz daha yükseleceği tahmin ediliyor.