En Avantajlı Kobi Kredisi Veren Bankalar | Kredi Çek | En Uygun Kredi veren bankalar | Kredi ve Finans haberleri
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8687
  % -1,07
 • € EURO
  9,3900
  % -1,05
 • £ POUND
  10,5310
  % -1,23
 • ALTIN (TL/GR)
  457,76
  % -0,89
 • ÇEYREK ALTIN
  744,30
  % -1,09
 • 22 AYAR BILEZIK
  419,50
  % -1,52
 • BITCOIN
  130715,328
  % -12,96
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

En Avantajlı Kobi Kredisi Veren Bankalar

En Avantajlı Kobi Kredisi Veren Bankalar

En Avantajlı Kobi Kredisi Veren Bankalar

Bankalar KOBİlere uygun faiz oranları ve vadeler ile kredi fırsatları sunmaktadır. Hiç şüphesiz ki KOBİler ülke ekonomisi açısından son derece önemli unsurlardır. Bu nedenle hem devlet hem de özel bankalar KOBİlere finansal destek sağlamaktadır. Bunun için ise uygun ticari kredi fırsatı sunmaktadır. Pek çok bankanın KOBİlere yönelik kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bunun amacı hem ekonomik kalkınmaya destek olmak hem de işletmelere yardımcı olmaktır. En avantajlı KOBİ kredilerinde önemli olan faiz oranlarıdır. En uygun faiz oranını veren banka sizin için en avantajlı olan olacaktır.

KOBİ KREDİSİ NEDİR ve NASIL ALINIR?

KOBİler işletme sermayelerini destelemek ve işlerine destek olmak amacıyla KOBİ kredisi çekmek isterler. Bunun için bankaya başvurarak finansal destekten faydalanırlar. Ancak bu amaçla çekilen kredi asla başka amaçlar için kullanılamaz. KOBİ kredisi, diğer bir adıyla esnaf kredisidir. Öncelikle KOBİ kredisini kullanabilmeniz için KOBİ statüsünde olmanız gereklidir. Eğer henüz KOBİ statüsünde değil ancak iş yeri açmak istiyorsanız yine KOBİ kredisini başvurmanız gerekecektir.

KOBİ Ticari Kredi Alabilmenin Şartları Nelerdir?

KOBİ kredisini hem devlet bankalardan hem de özel bankalardan alabilirsiniz. Ancak bu krediyi alabilmeniz içinde bazı şartları taşımanız gereklidir. Bu şartlar ise;

 • Devlete vergi borcunuzun ve SGK’ ya ödenmemiş prim borcunuzun bulunmaması gereklidir.
 • Hangi alanda faaliyet veriliyorsa o meslek odasına kayıtlı olmak
 • Esnafın müşteri puanı olarak bilinen KKB’ sinin düşük olmaması gereklidir.

Tüm bu şartları taşıyan KOBİ’ler bu krediden faydalanabilir.

En Avantajlı KOBİ Bankası

Aslında hem kamu bankaları hem de özel bankalar KOBİ’lere oldukça avantajlı fırsatlar ve kampanyalar sunmaktadır. KOBİ’ler iş yerlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla pek çok fırsatı gözetmektedir. Bunun için bankaların sunduğu fırsatları ve kampanyaları özenle araştırmaktadırlar. Bu bankalar arasında ise;

 1. Halkbank; KOBİ’lere en uygun faiz ve vadeyi sunan kamu bankalarından biridir. Ekonominin canlanması için KOBİ’lere gerekli desteği sunmaktadır.
 2. Türkiye Ekonomi Bankası; KOBİ’lerin desteklenmesi için çeşitli kampanyalar sunan bir bankadır. Çeşitli kampanyalar ile KOBİ’lere yardımcı olmaktadır.
 3. Denizbank; Sunduğu hızlı kredi ile esnaflara yardımcı olmaktadır. Bu sayede bekleme süresi en az olacak şekilde KOBİ’lere uygun faiz oranlarıyla yardımcı olmaktadır.
 4. Akbank; yine KOBİ destek kampanyaları ile işletmelerin işini oldukça kolaylaştırmakta gerekli finansal desteği sağlamaktadır.

KOBİ Kredilerinden Kimler Faydalanabilir?

KOBİ kredilerinin farklı amaçlar için kullanılmasının önüne geçmek amacı ile çeşitli şartlar getirilmiştir. Bunlar; KOBİ niteliklerini taşımak, KOSGEB kapsamında faaliyet gösteren bir işletme olmak, daha önce bankalarla herhangi bir sorun yaşamamak, 18 yaşından büyük olup vergi levhasına sahip bir işletme olmak, aynı faaliyet konusunda başka bir şahıs şirketi bulunmamak gibi bir takım şartları sağlamanız durumunda KOBİ kredilerinden faydalanabilirsiniz.