Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? | Kredi Çek | En Uygun Kredi veren bankalar | Kredi ve Finans haberleri
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8673
  % -1,08
 • € EURO
  9,3902
  % -1,04
 • £ POUND
  10,5297
  % -1,25
 • ALTIN (TL/GR)
  457,44
  % -0,86
 • ÇEYREK ALTIN
  743,90
  % -1,14
 • 22 AYAR BILEZIK
  419,50
  % -1,52
 • BITCOIN
  132271,363
  % -12,40
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık, ülkemiz için oldukça geçerli olan bir meslek dalıdır. Hayvancılık için 7 seneye kadar kullanılabilecek olan krediler de devletin vermiş olduğu faiz desteği sağlanır.

Hayvan Kredisi İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Hayvan kredisi almak için öncelikle başvuru yapan kişinin ÇKS belgesinin bulunması gerekir. Bunun dışında aynı zaman da çiftçilerin bazı şartlara da uygun olmaları gerekir. İpotek edebilecekleri tarla, ev, canlı hayvan ya da arsalarının bulunması gerekir. Eğer kendilerine ait yok ise o zaman rehin değerinde bulunan bir yakınlarını getirmeleri gerekir. Kredi notunun düşük olmaması gerekir. Devlete vergi borcunun bulunmaması gerekir.

Çekilecek olan kredi miktarına göre de 2 adet çalışanın ve memur kefil olması gerekir. Eğer krediyi çeken kişi evli ise o zaman eşinin de onayının olması gerekir. Alınacak olan hayvanların Resmi gazete hayvancılık bildirgesinden bulunan cins ya da özelliklere de sahip olması gerekir. Aksi halde kredinin alınma durumu söz konusu olmaz.

Hayvanlara Göre Kredi Değerleri Nelerdir?

Büyükbaş için kredi alınacak olması durumunda 24 ay vadeli olarak ve sadece işletme sahibine verilecek olan bir kredidir. Geri ödeme durumu taksitleri ve vade aralıkları oldukça esnek olur. Bu kredi sayesinde işletme için gerekli olan aletlerin de alınma durumu söz konusudur.

Büyükbaş besi hayvancılığı için kredi alınması durumunda 18 ay vadeli olarak ve esnek geri ödeme seçenekleri ile bulunur. Büyükbaş besiciliği yapan kişilere verilen bir kredi çeşididir. Bu kredi ile birlikte işletme sahibinin tarımsal alet alma durumu bulunur. Arıcılık için kredi çekilecek olması durumunda 24 ay vadeli olarak kredi verilir. Sadece ihtiyaçların karşılanması amacı ile verilen bir kredi türüdür.

Et tavukçuluğu için 24 ay esnek geri ödeme imkânı ile kredi çekme durumu söz konusu olur. Tavuk üreticilerine verilmekte olan bir kredi türüdür. Küçükbaş için 24 ay ve geri ödemeli olarak küçükbaş hayvancılık işi ile uğraşan kişilere verilmekte olan bir kredi türü olur.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Tarımsal yatırımın projelendirilmiş olması gerekir. Çekilecek olan kredinin miktarı ile yatırımın birbiri ile uyumlu olması gerekir. Krediyi geri ödeyebilecek kadar gelirin belgelendirilmesi gerekir. Hayvan kredisinin miktarına göre güvencenin yer alması gerekir. Başvuruda bulunan kişinin risk raporunun bulunmaması gerekir.

Hangi Bankalar Faizsiz Hayvan Kredisi Vermektedir?

Faizsiz hayvan kredisi özellikle de bu iş ile uğraşan kişiler için oldukça önemli bir kredi şeklidir. Bu nedenle de bu krediyi hangi bankaların verdiği oldukça merak edilir. Bu bankalar; Denizbank, Şeker bank, Güvence bankası, Türkiye İktisat bankası, Ziraat bankası, İş bankası, Odea Bank, Akbank, HSBC, Vakıf bankası, QNB Finansbank bu konuda yardımcı olan bankalar arasında yer alan bankalardır.