Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/kredicek50/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kredicek50/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/kredicek50/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 51

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kredicek50/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 51
KOSGEB Kredisi Veren Bankalar | Kredi Çek | En Uygun Kredi veren bankalar | Kredi ve Finans haberleri
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  367457,120
  % 4,12
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB ülke ekonomisi ve küçük ve orta halli işletmelerin kalkındırılası amacıyla kurulmuş bir kuruluştur. Verilen bu krediler ile işletmeler ve Kobiler kendi ihtiyaçları için kullanırlar. Sıfır faiz imkânları ile verildiği için bu durum esnaflar için çok önemli bir gelişmedir. Alınan krediler ile esnaflar işletmelerinin kalite standartlarını arttırmak için yeni düzenlemeler yaparlar.

Kalite standartları artan bu küçük esnafların piyasadaki diğer esnaflar ile rekabet edecek düzeye gelmesi amaçlanır. Bunun dışında kimi zaman yapılan bu teşvikler ile küçük diye nitelendirilen esnaflar büyük başarılar kat ederek uluslararası rekabet düzeyine ulaşırlar ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında aktif bir şekilde ticaret yaparlar. Bu nedenle KOSGEB destekli krediler her zaman işletmelerin fayda sağlayacağı bir uygulamadır.

KOSGEB Kredi

KOSGEB’in faizsiz kredi imkânlarından KOSGEB tarafından verilen kurslarına katılan ve buradan iş onayı alan bireylere verilen kredilerdir.  Ayrıca bu kişilerin bazı şartları yerine getirmiş olmaları gerekir. Öncelikle 18 yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabilir. Bu kişilerin herhangi bir terör örgütü ile bağlantılarının olmaması gerekir. KOSGEB’in kurslarını başarılı bir şekilde tamamlamaları ve kurs sorasında komisyon üyelerine ayrıntılı bir iş planı sunmaları gerekecektir. Sunduğu sunumun başarılı olması ve komisyon tarafından onaylanması ile bu girişimcilere 150 bine yakın destek verilir.

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB kuruluş amacı itibari ile sürekli küçük ve orta düzeydeki işletme ve Kobiler için çalışmalar yapmıştır. Bu kuruluş devlet destekli olduğundan dolayı aynı şekilde bazı bankalarda KOSGEB ile ortak hareket etme kararı aldılar. Bu bankalardan KOSGEB onayı alan bireyler sıfır faiz imkânları ile kredi çekebilirler. Bankaların böyle bir destekte bulunması ise tamamen bu küçük Kobilerin gelişmesine imkân tanımak içindir. KOSGEB ile anlaşmalı 9 banka bulunuyor.

Bu bankalar şu şekildedir:  Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Finansbank, Halk Bankası,  İş Bankası ve Vakıflar Bankası gibi bankalardır. Bu bankalar esnafı desteklemek adına kolay ödeme seçenekleri ile faizsiz kredi avantajları sunuyor. Bankaların sundu bu imkânlardan KOSGEB onaylı bireyler kredi kullanabilir ve bu krediler ile iş yerlerinin kalite standartlarını daha iyi hale getirebilirler.

Bankaya Başvuracakların Getireceği Evraklar

KOSGEB’in sıfır faiz kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen girişimci ve esnafların gideceği anlaşmalı bankalar bulunuyor. Bu bankaya gitmeden önce KOSGEB tarafından kişilerin işletmelerine kredi sağlanacağı yönünde bir bilgilendirme mesajı gelir.

Ayrıca mesajla beraber bir de onay kodu gelmektedir. Bu kodla beraber kişilerin yanında nüfus cüzdan fotokopisi, oda kayıt belgesi, ticaret sicil belgesi, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve özel izin belgelerini almaları gerekir. Bu belgeler ile kredi çekilen bankalara gelinir. Buradan yapılan incelemeler sonucu istenilen kredi tutarları çekilir.