Starbucks Tarafından Şok Eden Kripto Para Açıklaması | Kredi Çek | En Uygun Kredi veren bankalar | Kredi ve Finans haberleri
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8775
  % -1,01
 • € EURO
  9,3945
  % -1,00
 • £ POUND
  10,5270
  % -1,26
 • ALTIN (TL/GR)
  457,47
  % -0,86
 • ÇEYREK ALTIN
  743,80
  % -1,16
 • 22 AYAR BILEZIK
  419,50
  % -1,52
 • BITCOIN
  131660,677
  % -12,71
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

Starbucks Tarafından Şok Eden Kripto Para Açıklaması

Starbucks Tarafından Şok Eden Kripto Para Açıklaması

Starbucks Tarafından Şok Eden Kripto Para Açıklaması

Kripto para ile ödeme ve alışveriş seçeneklerinde kendine has bir tavrı ve duruşu olan, özellikle kahve zincirlerinin belki de en başında yer alan bir firma olan Starbucks, geçtiğimiz günlerde kripto ile ilgili eğilimlerini ve yaklaşımlarını anlatmıştı. Bu duruma dair oldukça aktif ve hızlı bir seçenek sunan bu hizmetler adına, firmanın yaptığı açıklamalar oldukça merak uyandıracak türdendi. Tabi dün firma sözcüsü tarafından yapılan açıklama da pek çok kişiyi üzecek türden bir açıklama oldu.

 Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

İddialara göre kripto para konusunda ödeme almayı kabul etmiş bir yapıda olan Starbucks, bu konuda çıkan haberler ile pek çok kişiyi heyecanlandırmıştı. Bu duruma dair ekstra farklı bir seçim sunan bütün çözümleri, kendi içinde yenileyebiliyor ve ön plana çıkarabiliriz. Yapılan açıklamada, bu iddiaların hepsinin yalanlanması bulunuyor. Dünyaca ünlü olan kahve zinciri Starbucks, büyük yankı uyandıran gelişmeleri ile gündeme gelmişti geçtiğimiz günlerde. Bu gündeme göre de yapılan çalışmaların arasında, bütün şubelerde kripto para ile ödeme alma kolaylığı sağlanacak idi. New York Menkul Kıymetler Borsası tarafından çıkarılan bazı haberlerde, planların daha çok kripto para piyasasını yaygınlaştırmak amaçlı olduğu biliniyor. Bu konuda dijital varlıklar ile ilgili olarak, küresel manada yeni bir platform ve ekosistem geliştiriliyor idi. Hal böyle olunca insanların ihtiyaçları da kendi beklentisine göre değişmeye ve yenilenmeye başladı.

 

Yeni ekosistemde Starbucks da Var!

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar gösteriyor ki, bu yeni ekosistem ile ilgili Starbucks, BCG ve Microsoft gibi firmalar da yer alıyor. Bu yüzden kendi sektörünün lideri olan bu firmalar, kripto para ile ödeme alma konusuna dahil olunca işler biraz daha farklı ve hızlı ilerleyecek ve meşhur olma durumu daha da hızlanacak. Söz konusu haberler karşımıza şu şekilde çıkıyordu;

‘ yapılan anlaşmalara göre Starbucks müşterilerine kahve satarken bitcoin ile ödeme alma imkanı verecek’.

Bu ifadeler ile ilgili olarak Starbucks tarafından gelen açıklama, müşterilerine yeni ürün satılacağından ziyade, ödemelerin şu an için kripto paralar ile olmayacağını söylüyor. Aslına bakılırsa kripto severleri heyecanlandıran şey de tam olarak bu. Ancak iddiaların yalanlanması kelimenin tam anlamıyla kripto kullanıcılarının hevesini kursağında bıraktı. Firma sözcüsü “müşterilerin Frappuccino’larınıBitcoin’le ödeyemeyeceklerini” ifade ederek iddiaları sert bir dille yalanladı. Ancak şirketin bir platform oluşturmayı amaçlayan bir çalışma grubuna dahil olduğu doğrulandı. Platformun adının Bakkt olduğu ifade ediliyor. Bu platformla “Bitcoin gibi dijital varlıkların Starbucks’ta kullanılabilecek ABD dolarına çevrilmesi” hedefleniyor.

 

Kalitenin alternatif hallerine ulaşmak

Kalitenin alternatif hallerine ulaşmak adına, Starbucks tarafından ciddi adımlar atılıyor ve karşımıza bütün bu adımlar detaylı olarak çıkarılıyor. Kişilerin kendi ihtiyaçlarına daha rahat çözüm üretmesi düşünüldüğünde, kesinlikle yeni ödeme seçeneklerinin önemine göz atabiliyoruz. Modern dertlerin arasında yer alan kripto ödeme seçeneği, en azından bitcoini ya da alternatif coini olanlar için ödeme konusunda kolaylık oluşturabilir. Ya da kolaylıktan ziyade, mevcut coinler ile alışveriş yapma imkanına da bu seçim ile ulaşmış oluruz. Dijitalleşen, yenilenen ve güçlü bir bakış ile karşımıza çıkarılan her türlü seçimi ve ayrıntılı farklılığı, bu tarz bir ödeme sistemi ile başlatırsa Starbucks, başka markaların da bu konuda öncü işler yapacağını düşünebiliriz. Alanının liderlerinden başlayan bir ilerleyiş ve güçlü hareket, yeni nesil ödeme biçimlerini topluma çok daha hızlı bir şekilde ulaştırmaya yarayacaktır.